Part Number # ACS880-01-027A-7
SKU # 2406534
ACS880-01-027A-7
ABB ACS880-01-027A-7 Inverter Drive Ac
Part Number # ACS880-01-027A-7
SKU # 2406534
$11521.75 / Each
Typical price:$13555.00 / Each
ABB Drives ACS880-01-027A-7 Key Features
| Brand: | ABB Drives |
|---|---|
| Part Number # : | ACS880-01-027A-7 |
| SKU #: | 2406534 |
| Amperage Rating: | 27 A |
| Display Type: | Assistant Control Panel with Bluetooth Interface |
| Enclosure Type: | IP21 |
| Horsepower: | 25 hp |
| Series: | ACS880 |
| Type: | Type 1 |
| Depth: | 10.28 in |
| Height: | 18.7 in |
| Mounting type: | Wall |
| Width: | 6.77 in |
| Manufacturer Name: | ABB |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 06438177608387 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$11521.75 / Each
Typical price:$13555.00 / Each
Quantity:
- Steel City, ACS880-01-027A-7, AC Drive, Type 1, Series: ACS880, 600 V, 27 A, 25 hp, 6.77 in Width, 10.28 in Depth, 18.7 in Height, IP21 Enclosure, Assistant Control Panel with Bluetooth Interface Display, Wall MountingSKU #2406534Part Number #ACS880-01-027A-7UNSPSC39122001UPC06438177608387
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

