Part Number # ACS880-01-065A-5+P944
SKU # 2357932
ACS880-01-065A-5+P944
ABB ACS880-01-065A-5+P944 Inverter Drive Ac
Part Number # ACS880-01-065A-5+P944
SKU # 2357932
$9374.65 / Each
Typical price:$11029.00 / Each
ABB Drives ACS880-01-065A-5+P944 Key Features
| Brand: | ABB Drives |
|---|---|
| Part Number # : | ACS880-01-065A-5+P944 |
| SKU #: | 2357932 |
| Amperage Rating: | 65 A |
| Display Type: | Assistant Control Panel with Bluetooth Interface |
| Enclosure Type: | IP20 |
| Horsepower: | 50 hp |
| Series: | ACS880 |
| Type: | Open |
| Depth: | 10.79 in |
| Height: | 28.74 in |
| Mounting type: | Wall |
| Width: | 7.99 in |
| Manufacturer Name: | ABB |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 00662348079904 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$9374.65 / Each
Typical price:$11029.00 / Each
Quantity:
- Steel City, ACS880-01-065A-5+P944, AC Drive, Open, Series: ACS880, 480 V, 65 A, 50 hp, 7.99 in Width, 10.79 in Depth, 28.74 in Height, IP20 Enclosure, Assistant Control Panel with Bluetooth Interface Display, Wall MountingSKU #2357932Part Number #ACS880-01-065A-5+P944UNSPSC39122001UPC00662348079904
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

