Part Number # CA4-11ERT
SKU # 2367709
CA4-11ERT
ABB CA4-11ERT Auxiliary Contact Block
Part Number # CA4-11ERT
SKU # 2367709
$23.91 / Each
Typical price:$43.12 / Each
ABB CA4-11ERT Key Features
| Brand: | ABB |
|---|---|
| Part Number # : | CA4-11ERT |
| SKU #: | 2367709 |
| Amperage Rating: | 6 A |
| Dimensions: | 39.8 mm L x 45 mm W x 43 mm H |
| Frequency Rating: | 50/60 Hz |
| Number of Contacts: | 1NO-1NC |
| Suitable For Use With: | Model AF09/AF16/AF26/AF30/AF38/AF40/AF52/AF65/AF80/AF96 Block Contactors |
| Country of origin: | FR |
| Manufacturer Name: | ABB |
| UNSPSC: | 39121522 |
| UPC: | 03471523130555 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$23.91 / Each
Typical price:$43.12 / Each
Quantity:
- ABB Auxiliary Contact Block, 24 to 690 VAC, 6 A, 50/60 Hz Frequency, 1NO-1NC Contacts, DIN Rail Mounting, For Use With: Model AF09/AF16/AF26/AF30/AF38/AF40/AF52/AF65/AF80/AF96 Block Contactors, 39.8 mm L x 45 mm W x 43 mm H Dimensions
CA4-11ERT Standards
RoHs, CSA, cUL, CE, GOSTSKU #2367709Part Number #CA4-11ERTUNSPSC39121522UPC03471523130555
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

