Part Number # CC4-10
SKU # 2379058
CC4-10
ABB CC4-10 Auxiliary Contact Block
Part Number # CC4-10
SKU # 2379058
$20.18 / Each
Typical price:$39.21 / Each
ABB CC4-10 Key Features
| Brand: | ABB |
|---|---|
| Part Number # : | CC4-10 |
| SKU #: | 2379058 |
| Amperage Rating: | 6 A |
| Dimensions: | 39.5 mm L x 9.9 mm W x 43 mm H |
| Frequency Rating: | 50/60 Hz |
| Number of Contacts: | 1NO |
| Suitable For Use With: | Model AF09/AF2650 and EK Contactors and NF Contactor Relays |
| Type: | Leading |
| Country of origin: | CZ |
| Manufacturer Name: | ABB |
| UNSPSC: | 39121522 |
| UPC: | 03471523130425 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$20.18 / Each
Typical price:$39.21 / Each
Quantity:
- ABB Auxiliary Contact Block, Leading, 24 to 690 VAC, 6 A, 50/60 Hz Frequency, 1NO Contacts, DIN Rail Mounting, For Use With: Model AF09/AF2650 and EK Contactors and NF Contactor Relays, 39.5 mm L x 9.9 mm W x 43 mm H Dimensions
CC4-10 Standards
RoHs, CSA, cUL, CE, GOSTSKU #2379058Part Number #CC4-10UNSPSC39121522UPC03471523130425
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

