Part Number # PJS26W
SKU # 2350220
PJS26W
Arrowhart PJS26W Decorator Wallplate
Part Number # PJS26W
SKU # 2350220
$175.40 / 20Each
Arrowhart PJS26W Key Features
| Brand: | Arrowhart |
|---|---|
| Part Number # : | PJS26W |
| SKU #: | 2350220 |
| Type: | Decorator |
| Country of origin: | CN|US |
| Length: | 3-1/8 in |
| Material: | Polycarbonate |
| Width: | 4.88 in |
| Manufacturer Name: | Cooper Lighting Solutions |
| UNSPSC: | 39121704 |
| UPC: | 00032664617270 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$175.40 / 20Each
Quantity:
Arrowhart PJS26W Decorator Wallplate
Brand: Arrowhart
Part Number: PJS26W
Controls Greengate Screwless Wallplate, Decorator, 1 Gang, 3-1/8 in Length, 4.88 in Width, Clip Mounting, Polycarbonate, White
Additional Description: AHWD-PJS26W White Single Gang Screwless Wallplate
Catalog Description: Eaton Screwless wallplate, Screwless, White, Decorator Cutout, Polycarbonate, Single- gang, Mid-size
PJS26W Application
Lighting ApplicationPJS26W Item Features
- Screwless wallplates clip easily into place with gentle pressure
- Virtually unbreakable polycarbonate construction
- Mid-sized to cover wall imperfections and large wallboard openings
PJS26W Standards
ECCN: EAR99NLR|UL 94 V-2 Flammability RatedSKU #2350220Part Number #PJS26WUNSPSC39121704UPC00032664617270
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

