Part Number # BFV42SH-120
SKU # 2331495
BFV42SH-120
B-Line BFV42SH120 Fiberglass Channel
Part Number # BFV42SH-120
SKU # 2331495
$1265.56 / 10Feet
Typical price:$1343.44 / Feet
B-Line BFV42SH-120 Key Features
| Brand: | B-Line |
|---|---|
| Part Number # : | BFV42SH-120 |
| SKU #: | 2331495 |
| Finish: | Fiberglass |
| Slot Size: | 9/16 x 7/8 in |
| Slot Spacing: | 2 in |
| Type: | Single Slotted |
| Depth: | 1 in |
| Length: | 120 in |
| Material: | Vinyl Ester Resin |
| Width: | 1-5/8 in |
| UNSPSC: | 30101804 |
| UPC: | 00781011048945 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$1265.56 / 10Feet
Typical price:$1343.44 / Feet
Quantity:
- B-Line, BFV42SH-120, Fiberglass Channel, Single Slotted, 1-5/8 in Width, 1 in Depth, 120 in Length, 9/16 x 7/8 in Slot, 2 in Slot Spacing, Vinyl Ester Resin, Fiberglass, Beige, Domestic
BFV42SH-120 Item Features
- Bolted frame
SKU #2331495Part Number #BFV42SH-120UNSPSC30101804UPC00781011048945
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

