Part Number # 23212
SKU # 2222116
23212
Brady 23212 Valve Tag
Part Number # 23212
SKU # 2222116
$27.17 / Pack
Typical price:$30.19 / Pack
Brady 23212 Key Features
| Brand: | Brady |
|---|---|
| Part Number # : | 23212 |
| SKU #: | 2222116 |
| Hole Size: | 0.188 in |
| Legend/Background Color: | Brass |
| Type: | 1-Sided Blank Square |
| Country of origin: | US |
| Height: | 1-1/2 in |
| Material: | B-907 Brass |
| Width: | 1-1/2 in |
| Manufacturer Name: | Brady Worldwide |
| UNSPSC: | 55121512 |
| UPC: | 00754473232122 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$27.17 / Pack
Typical price:$30.19 / Pack
Quantity:
- Brady Valve Tag, 1-Sided Blank Square, Brass Legend/Background, 1-1/2 in Height, 1-1/2 in Width, B-907 Brass, 0.188 in Hole
23212 Application
General Purpose Valve Identification and Outdoor Applications23212 Item Features
- Constructed from 19 ga cartridge brass (40 mils thick)
- Excellent chemical, oil and water resistance
- Create your own custom brass tags on-site with steel stamps (stamps sold separately)
23212 Standards
ASTM D1593SKU #2222116Part Number #23212UNSPSC55121512UPC00754473232122
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

