Part Number # 5.5ABWNA1E
SKU # 2307439
5.5ABWNA1E
Bussmann 5.5ABWNA1E Potential Transformer Fuse
Part Number # 5.5ABWNA1E
SKU # 2307439
Bussmann 5.5ABWNA1E Key Features
| Brand: | Bussmann |
|---|---|
| Class: | E |
| Indicating/Non-Indicating: | Non-Indicating |
| Type: | Type AB |
| Mounting type: | Bolted-On |
Quantity:
- Bussmann Potential Transformer Fuse, Type AB, Non-Indicating, 1 A, 5.5 kV, 50 kA Interrupt, Class: E, Ferrule Terminal, Bolted-On Mounting, 1 in Dia x 5.6 in L Body