Part Number # 5CLE-300E
SKU # 2444184
5CLE-300E
Bussmann 5CLE-300E
Part Number # 5CLE-300E
SKU # 2444184
Bussmann 5CLE-300E Key Features
| Brand: | Bussmann |
|---|---|
Quantity:
Bussmann 5CLE-300E
Brand: Bussmann
Part Number: 5CLE-300E
Bussmann Current Limiting Fuse, Series: CLE, 300 A, 5.5 kV, 63 kA Interrupt, Class: E
Additional Description: BUSS-5CLE-300E (N) Fuse, CLE Clip On 5kV 300E NON-CANCELABLE, NON-RETURNABLE
Catalog Description: Eaton Bussmann series 5CLE fuse, Indoor/outdoor, double barrel, 300A, 63 kAIC, E-Rated power, CLE