Part Number # RM60060-3CR
SKU # 2319644
RM60060-3CR
Bussmann RM60060-3CR Fuse Block
Part Number # RM60060-3CR
SKU # 2319644
Bussmann RM60060-3CR Key Features
| Brand: | Bussmann |
|---|---|
| Amperage Rating: | 35 to 60 A |
| Connection type: | Box Lug |
Quantity:
- Bussmann Fuse Block, Modular, Series: RM Series, 600 V, 35 to 60 A, 3 Pole, Class: R, Box Lug