Part Number # 248LEDMB120AB
SKU # 2332985
248LEDMB120AB
Edwards Signaling 248LEDMB120AB Stacklight Stack Light Module
Part Number # 248LEDMB120AB
SKU # 2332985
Edwards Signaling 248LEDMB120AB Key Features
| Brand: | Edwards Signaling |
|---|---|
| Amperage Rating: | 0.065 A |
| Dimensions: | 1.855 in L |
| Series: | 248 |
| Terminal Type: | Connector |
| Type: | Multi-Mode |
| Diameter: | 2.166 in |
| Manufacturer Name: | United Technologies |
Quantity:
- Edwards Signaling StackLight Stack Light Module, Multi-Mode, Series: 248, 120 V AC, 0.065 A, 2.166 in Diameter, LED Lamp, Blue, Flashing Flash, 110 fpm Flash, 100000 hr Average Life, Surface Mounting, Connector Terminal, -22 to 122 deg F, Polycarbonate, 1.855 in L Dimensions
248LEDMB120AB Application
For 200 Class 48 mm stacklight248LEDMB120AB Standards