Part Number # 270LEDMB24ADB
SKU # 2340039
270LEDMB24ADB
Edwards Signaling 270LEDMB24ADB Stacklight Stack Light Module
Part Number # 270LEDMB24ADB
SKU # 2340039
Edwards Signaling 270LEDMB24ADB Key Features
| Brand: | Edwards Signaling |
|---|---|
| Amperage Rating: | 0.065/0.075 A |
| Dimensions: | 3.11 in L |
| Terminal Type: | Connector |
| Type: | Multi-Mode |
| Diameter: | 2.953 in |
| Manufacturer Name: | United Technologies |
Quantity:
- Edwards Signaling StackLight Stack Light Module, Multi-Mode, Series: 270, 24 V AC/DC, 0.065/0.075 A, 2.953 in Diameter, LED Lamp, Blue, 100000 hr Average Life, Surface Mounting, Connector Terminal, -22 to 122 deg F, Polycarbonate, 3.11 in L Dimensions
270LEDMB24ADB Application
For 200 Class 70 mm stacklight270LEDMB24ADB Standards