Part Number # HBL4100P7W
SKU # 248083
HBL4100P7W
Hubbell HBL4100P7W Pin and Sleeve Plug
Part Number # HBL4100P7W
SKU # 248083
Hubbell HBL4100P7W Key Features
| Brand: | Hubbell |
|---|---|
| Dimensions: | 4.92 in Dia x 12.63 in L |
Quantity:
- Hubbell Wiring Device-Kellems, HBL4100P7W, Pin and Sleeve Plug, 3-Phase Grounding Male Non-NEMA Portable Standard Watertight Cord Mount, 480 V AC, 100 A, 3 Pole, 4 Wires, Industrial Grade, IP67 Enclosure, -40 to 75 deg C, Pressure Screw Terminal, Composite, Red, 4.92 in Dia x 12.63 in L Dimensions