Part Number # 8800900
SKU # 832890
8800900
Rittal 8800900 Component Shelf
Part Number # 8800900
SKU # 832890
$157.62 / Each
Typical price:$197.02 / Each
Rittal 8800900 Key Features
| Brand: | Rittal |
|---|---|
| Part Number # : | 8800900 |
| SKU #: | 832890 |
| Capacity: | 40 kg |
| Depth: | 550 mm |
| Material: | Sheet Steel |
| Width: | 507 mm |
| Manufacturer Name: | Rittal |
| UNSPSC: | 39121302 |
| UPC: | 00639889351387 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$157.62 / Each
Typical price:$197.02 / Each
Quantity:
- Rittal Component Shelf, 507 mm Width, 550 mm D, 40 kg, Sheet Steel, Light Gray
8800900 Application
For TS, SE, PC, IW Series 600 mm W x 600 mm D enclosure, static installation and industrial applications8800900 Includes
Assembly Components8800900 Item Features
- Simply locate into 4 pre-fitted screws and secure
8800900 Standards
EAC ApprovedSKU #832890Part Number #8800900UNSPSC39121302UPC00639889351387
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

