Part Number # 9991KE3
SKU # 2294588
9991KE3
Schneider Electric 9991KE3 Enclosure, NEMA 3R, 5.26 in H x 4.3 in W x 2.82 in D
Part Number # 9991KE3
SKU # 2294588
$199.97 / Each
Typical price:$221.50 / Each
Schneider Electric 9991KE3 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | 9991KE3 |
| SKU #: | 2294588 |
| NEMA Rating: | NEMA 3R |
| Series: | 9991 |
| Depth: | 2.82 in |
| Height: | 5.26 in |
| Width: | 4.3 in |
| UNSPSC: | 39121521 |
| UPC: | 00785901400219 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$199.97 / Each
Typical price:$221.50 / Each
Quantity:
- Square D Enclosure, Series: 9991, NEMA 3R, 5.26 in Height, 4.3 in Width, 2.82 in Depth
9991KE3 Application
Indoor/Outdoor Applications9991KE3 Item Features
- Robust design and reliable build
- Easy to Service with replaceable parts
- Available in NEMA Sizes 00 to 7
- 600 V maximum
- Customizable with hundreds of combinations
- https://www.youtube.com/embed/5oM8IMwBJns
9991KE3 Standards
ECCN EAR99SKU #2294588Part Number #9991KE3UNSPSC39121521UPC00785901400219
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

