Part Number # ATS22D75S6
SKU # 2229543
ATS22D75S6
Schneider Electric ATS22D75S6 Altistart 22 Soft Starter
Part Number # ATS22D75S6
SKU # 2229543
Schneider Electric ATS22D75S6 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Dimensions: | 11.61 in H x 5.71 in W x 8.15 in D |
| Motor Power: | 20 hp, 25 hp, 50 hp, 60 hp |
| Operating Temperature: | -10 to 40 deg C |
| Series: | ATS22 |
| Type: | Integrated Bypass |
| Connection type: | RJ45 |
Quantity:
- Schneider Electric Altistart 22 Square D Soft Starter, Integrated Bypass, Series: ATS22, 208 to 600 V AC, 75 A, 50/60 Hz Frequency, 20 hp, 25 hp, 50 hp, 60 hp Motor, 220 VAC Coil, 3 ph, RJ45 Connection, IP20 Enclosure, -10 to 40 deg C Operating, 11.61 in H x 5.71 in W x 8.15 in D Dimensions