Part Number # ATV212HD45N4
SKU # 2284627
ATV212HD45N4
Schneider Electric ATV212HD45N4 Altivar 212 Ac Variable Speed Drive
Part Number # ATV212HD45N4
SKU # 2284627
$4071.37 / Each
Typical price:$4983.92 / Each
Schneider Electric ATV212HD45N4 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATV212HD45N4 |
| SKU #: | 2284627 |
| Amperage Rating: | 94 A |
| Display Type: | LED |
| Enclosure Type: | IP20/IP21/IP41/Open |
| Horsepower: | 60 hp |
| Type: | 3-Phase |
| Country of origin: | CN |
| Depth: | 9.61 in |
| Height: | 21.65 in |
| Width: | 9.45 in |
| Manufacturer Name: | Schneider Electric |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 00785901956143 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$4071.37 / Each
Typical price:$4983.92 / Each
Quantity:
- Schneider Electric Altivar 212 AC Variable Speed Drive, 3-Phase, 400/480 V AC, 94 A, 60 hp, 9.45 in Width, 9.61 in Depth, 21.65 in Height, IP20/IP21/IP41/Open Enclosure, LED Display
ATV212HD45N4 Application
Ventilation, Pumping, Air Conditioning and Variable Torque ApplicationsATV212HD45N4 Item Features
- Centralized technical management
- Instant viewing of the energy consumption
- User-friendly
- Simple maintenance
- Continuity of service assured
ATV212HD45N4 Standards
RoHS Compliant|REACH Compliant|Green Premium|WEEE Compliant|UL Listed|CE Certified|UL 1995 Plenum Rated|AHRI Certified|CSA Certified|C-Tick.1 Certified|NOM 117|ECCN: EAR99|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.govSKU #2284627Part Number #ATV212HD45N4UNSPSC39122001UPC00785901956143
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

