Part Number # ATV212HU22N4
SKU # 2224180
ATV212HU22N4
Schneider Electric ATV212HU22N4 Altivar 212 Ac Variable Speed Drive
Part Number # ATV212HU22N4
SKU # 2224180
$648.72 / Each
Typical price:$794.12 / Each
Schneider Electric ATV212HU22N4 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATV212HU22N4 |
| SKU #: | 2224180 |
| Amperage Rating: | 5.1 A |
| Display Type: | LED |
| Enclosure Type: | IP20/IP21/IP41/Open |
| Horsepower: | 3 hp |
| Type: | 3-Phase |
| Depth: | 5.91 in |
| Height: | 5.63 in |
| Width: | 4.21 in |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 00785901915942 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$648.72 / Each
Typical price:$794.12 / Each
Quantity:
- Schneider Electric Altivar 212 Square D AC Variable Speed Drive, 3-Phase, 400 to 480 V AC, 5.1 A, 3 hp, 4.21 in Width, 5.91 in Depth, 5.63 in Height, IP20/IP21/IP41/Open Enclosure, LED Display
ATV212HU22N4 Application
Ventilation, Pumping and Air Conditioning ApplicationsATV212HU22N4 Item Features
- Centralized technical management
- Instant viewing of the energy consumption
- User-friendly
- Simple maintenance
- Continuity of service assured
ATV212HU22N4 Standards
AHRI Certified|C-Tick.1 Approved|CE Certified|CSA Certified|ECCN: EAR99|EN/IEC 60068-2-6/60068-2-27/61800-3 2, 4, 8, 12/61000-4-6/60068-2-6-1/60721-3-3/61000-4-5|Green Premium|NOM 117|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov|REACH Compliant|RoHS Compliant|UL 1995 Plenum Rated|UL Listed|WEEE CompliantSKU #2224180Part Number #ATV212HU22N4UNSPSC39122001UPC00785901915942
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

