Part Number # ATV212HU40N4
SKU # 2233624
ATV212HU40N4
Schneider Electric ATV212HU40N4 Altivar 212 Ac Variable Speed Drive
Part Number # ATV212HU40N4
SKU # 2233624
$725.21 / Each
Typical price:$887.76 / Each
Schneider Electric ATV212HU40N4 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATV212HU40N4 |
| SKU #: | 2233624 |
| Amperage Rating: | 9.1 A |
| Display Type: | LED |
| Enclosure Type: | IP20/IP21/IP41/Open |
| Horsepower: | 5 hp |
| Type: | 3-Phase |
| Country of origin: | ID |
| Depth: | 5.91 in |
| Height: | 7.24 in |
| Width: | 5.59 in |
| Manufacturer Name: | Schneider Electric |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 00785901916192 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$725.21 / Each
Typical price:$887.76 / Each
Quantity:
- Schneider Electric Altivar 212 Square D AC Variable Speed Drive, 3-Phase, 400 to 480 V AC, 9.1 A, 5 hp, 5.59 in Width, 5.91 in Depth, 7.24 in Height, IP20/IP21/IP41/Open Enclosure, LED Display
ATV212HU40N4 Application
Ventilation, Pumping and Air Conditioning ApplicationsATV212HU40N4 Item Features
- Centralized technical management
- Instant viewing of the energy consumption
- User-friendly
- Compact size
- Simple maintenance
- Continuity of service assured
ATV212HU40N4 Standards
IP21SKU #2233624Part Number #ATV212HU40N4UNSPSC39122001UPC00785901916192
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

