Part Number # ATV320U15M2WS
SKU # 2452227
ATV320U15M2WS
Schneider Electric ATV320U15M2WS
Part Number # ATV320U15M2WS
SKU # 2452227
$919.30 / Each
Schneider Electric ATV320U15M2WS Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATV320U15M2WS |
| SKU #: | 2452227 |
| Amperage Rating: | 8.0 A |
| Enclosure Type: | IP65 |
| Type: | Variable Speed Drive |
| Country of origin: | ID |
| Depth: | 9.25 in |
| Height: | 13.39 in |
| Mounting type: | Wall |
| Width: | 9.84 in |
| Manufacturer Name: | Schneider Electric |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 03606489548612 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$919.30 / Each
Quantity:
Schneider Electric ATV320U15M2WS
Brand: Schneider Electric
Part Number: ATV320U15M2WS
Additional Description: SQD -ATV320U15M2WS ATV320 1,5kW 200V 1ph with vario IP65
Catalog Description: variable speed drive, Altivar Machine ATV320, 1.5kW, 200 to 240V, 1 phase, enclosed, IP65
ATV320U15M2WS Application
Complex machinesATV320U15M2WS Includes
5 safety functions that help machines meet safety requirementsATV320U15M2WS Item Features
- Safety function
- Advanced Motor control
- Less downtime
ATV320U15M2WS Standards
IP65|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov|CE|ATEX|NOM|GOST|EAC|RCM|KCSKU #2452227Part Number #ATV320U15M2WSUNSPSC39122001UPC03606489548612
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

