Part Number # ATV320U55N4W
SKU # 2384091
Brand: Schneider Electric
ATV320U55N4W
Schneider Electric ATV320U55N4W, Variable Speed Drive, 380 to 500 V, 14.3 A, 12.60 in Width, 11.81 in Depth, 20.51 in Height, IP66 Enclosure, Wall Mounting
Part Number # ATV320U55N4W
SKU # 2384091
$1871.74 / Each
Schneider Electric ATV320U55N4W Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATV320U55N4W |
| SKU #: | 2384091 |
| Amperage Rating: | 14.3 A |
| Enclosure Type: | IP66 |
| Type: | Variable Speed Drive |
| Country of origin: | US |
| Depth: | 11.81 in |
| Height: | 20.51 in |
| Mounting type: | Wall |
| Width: | 12.60 in |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 03606489548544 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$1871.74 / Each
Quantity:
- Schneider Electric ATV320U55N4W, Variable Speed Drive, 380 to 500 V, 14.3 A, 12.60 in Width, 11.81 in Depth, 20.51 in Height, IP66 Enclosure, Wall Mounting
ATV320U55N4W Application
Complex machinesATV320U55N4W Includes
5 safety functions that help machines meet safety requirementsATV320U55N4W Item Features
- Safety function
- Advanced Motor control
- Less downtime
ATV320U55N4W Standards
PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov|IP66|CEATEXNOMGOSTEACRCMKCSKU #2384091Part Number #ATV320U55N4WUNSPSC39122001UPC03606489548544
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

