Part Number # ATV340D45N4E
SKU # 2327798
ATV340D45N4E
Schneider Electric ATV340D45N4E Variable Speed Drive
Part Number # ATV340D45N4E
SKU # 2327798
Schneider Electric ATV340D45N4E Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Amperage Rating: | 97.2 A at 380 V/84.2 A at 480 V Normal Duty/81.4 A 380 V/71.8 A at 480 V Heavy Duty ,81.4 A/71.8 A |
| Horsepower: | 75 hp Normal Duty, 60 hp Heavy Duty |
| Series: | Altivar� ATV340 |
| Depth: | 12.17 in |
| Height: | 35-3/4 in |
| Width: | 10.67 in |
Brand: Schneider Electric
Part Number: ATV340D45N4E
Schneider Electric Variable Speed Drive, 3-Phase, Series: Altivar ATV340, 380 to 480 V, 97.2 A at 380 V/84.2 A at 480 V Normal Duty, 81.4 A 380 V/71.8 A at 480 V Heavy Duty ,81.4 A, 71.8 A, 75 hp Normal Duty, 60 hp Heavy Duty, 10.67 in Width, 12.17 in Depth, 35-3/4 in Height, IP20 Enclosure, Wall Mounting
Additional Description: SQD -ATV340D45N4E ATV340 45KW 60HP 400V WITH ETHERNET VARI ND-40 60HP-400/480V 3PH
Catalog Description: variable speed drive, Altivar Machine ATV340, 45kW, heavy duty, 400V, 3 phases, Ethernet