Part Number # ATVRD15N4
SKU # 2383251
ATVRD15N4
Schneider Electric ATVRD15N4 ATVR Series Power Module, 380 to 500 V, 4.13 in w x 9.25 in d
Part Number # ATVRD15N4
SKU # 2383251
$3946.91 / Each
Schneider Electric ATVRD15N4 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATVRD15N4 |
| SKU #: | 2383251 |
| Series: | ATVR Series |
| Type: | Power Module |
| Depth: | 9.25 in |
| Height: | 15.71 in |
| Width: | 4.13 in |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 03606481144225 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$3946.91 / Each
Quantity:
- Schneider Electric ATVRD15N4, Power Module, ATVR Series, 380 to 500 V, 4.13 in Width, 9.25 in Depth, 15.71 in Height, IP20 Enclosure
ATVRD15N4 Application
Energy regeneration,Altivar Machine ATV340,Altivar Machine ATV320,Altivar Process ATV900ATVRD15N4 Item Features
- Plug-and-work solution
- Easy to install
- For simple industrial machines
- Less timefor wiring and design
- Different size for easy integration in all machine
ATVRD15N4 Standards
IEC 61800-3|IEC 61800-5-1|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov|IEC 61800-5-1|CULSKU #2383251Part Number #ATVRD15N4UNSPSC39122001UPC03606481144225
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

