Part Number # DL1CF220
SKU # 2209100
DL1CF220
Schneider Electric DL1CF220 Neon Bulb
Part Number # DL1CF220
SKU # 2209100
$95.70 / 10Each
Typical price:$111.70 / Each
Schneider Electric DL1CF220 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | DL1CF220 |
| SKU #: | 2209100 |
| Amperage Rating: | 1.8 mA |
| Dimensions: | 22 mm |
| Lamp Base Type: | BA15S |
| Wattage: | 2.6 W |
| Country of origin: | US |
| UNSPSC: | 39121534 |
| UPC: | 00785901444619 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$95.70 / 10Each
Typical price:$111.70 / Each
Quantity:
Schneider Electric DL1CF220 Neon Bulb
Brand: Schneider Electric
Part Number: DL1CF220
Schneider Electric Neon Bulb, 2.6 W, 230 VAC, 1.8 mA, Neon Lamp, BA15s Lamp Base, Clear, 22 mm Dia
Additional Description: SQD -DL1CF220 BULB FOR SIGNALLING UNIT
Catalog Description: Neon bulb, Harmony XB4, BA 9s, clear, 230V AC
DL1CF220 Application
For 22 mm Dia illuminated control units applicationsDL1CF220 Item Features
- Quick and easy assembly and disassembly
- Robustness to withstand harsh environments
- Various types of connection - screw clamp, connector, Faston connector or spring terminal
- Excellent mechanical connection with operator head
- Large set of accessories to customize your panels
DL1CF220 Standards
RoHS Compliant|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Antimony oxide and Antimony trioxide, which is known to the State of California to cause cancer. For more information go to www.P65Warnings.ca.govSKU #2209100Part Number #DL1CF220UNSPSC39121534UPC00785901444619
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

