Part Number # THHN-12-WHT-STR
SKU # 43627
THHN-12-WHT-STR
Southwire THHN-12-WHT-STR Building Wire
Part Number # THHN-12-WHT-STR
SKU # 43627
Southwire THHN-12-WHT-STR Key Features
Brand:Southwire
Part Number # :THHN-12-WHT-STR
Amperage Rating:20 A
Conductor Size:12 AWG
Conductor Type:Stranded Copper
Jacket Color:White
Jacket Material:Nylon
Number of Conductors:1
Outside Diameter:0.109 in