Part Number # ABLS1A24200
SKU # 2402591
ABLS1A24200
Square D ABLS1A24200 Modicon Power Supply, 100 to 240 VAC Input, 24 VDC Output
Part Number # ABLS1A24200
SKU # 2402591
$381.14 / Each
Typical price:$416.32 / Each
Square D ABLS1A24200 Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Part Number # : | ABLS1A24200 |
| SKU #: | 2402591 |
| Input Voltage: | 100 to 240 V AC |
| Country of origin: | SG |
| Depth: | 5.06 in |
| Height: | 4.87 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Manufacturer Name: | Schneider Electric |
| UNSPSC: | 39121004 |
| UPC: | 03606481500267 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$381.14 / Each
Typical price:$416.32 / Each
Quantity:
- Schneider Electric, ABLS1A24200, Modicon Power Supply, 100 to 240 V AC Input, 24 VDC Output, 5.06 in Depth, 4.87 in Height
ABLS1A24200 Application
Commercial and Residential ApplicationsABLS1A24200 Item Features
- Bring energy to your automated systems
- Integrated overload, short-circuit, overvoltage, and undervoltage protection
- Wide input voltage range
- High degree of output voltage stability
- Efficiency
ABLS1A24200 Standards
CSA C22.2 No 62368-1|UL 61010-2-201|CUL Listed|EAC|EN/IEC 61204-3|CSAC22.2No62368-1/No61010-2-201/No61010-1 standards|UL62368-1|EN 61000-3-3|KC|PROP65|EN 61000-3-2|EN62368-1|EN61000-3-2-3|UL 62368-1|EN 61000-6-3|EN 61000-6-2|ENIEC61010-1/2-201|EN 61000-6-1|CE|CB Scheme|CSA C22.2 No 61010-2-201|UL 61010-1|RCM|WEEE|CBscheme|EN 61000-6-4|EN61000-6-1/2/3/4|EN 61010-2-201|ENIEC61204-3|UL61010-2-201/-1-201|EN/IEC 61010-1|CSA C22.2 No 61010-1|EN 62368-1|C/recognized|CUL Recognized|EN/IEC 62368-1SKU #2402591Part Number #ABLS1A24200UNSPSC39121004UPC03606481500267
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

