Part Number # 1SNA115329R2400
SKU # 2418907
1SNA115329R2400
TE Connectivity 1SNA115329R2400 Solution Terminal Block, 8 kV, 0.0186 in Wire, DIN Rail Mounting
Part Number # 1SNA115329R2400
SKU # 2418907
$64.90 / 5Each
Typical price:$83.61 / Each
TE Connectivity 1SNA115329R2400 Key Features
| Brand: | TE Connectivity |
|---|---|
| Part Number # : | 1SNA115329R2400 |
| SKU #: | 2418907 |
| Dimensions: | 44.5 mm H x 32.5 mm W x 40.5 mm L |
| Series: | Solution |
| Spacing: | 10 mm |
| Torque Rating: | 1.4 N-m |
| Wire Size: | 0.0186 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 00066201995669 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$64.90 / 5Each
Typical price:$83.61 / Each
Quantity:
- TE Connectivity, 1SNA115329R2400, Terminal Block, Series: Solution, 8 kV, 0.0186 in Wire, 12 mm Wire Strip Length, 10 mm Spacing, 1.4 N-m Torque, DIN Rail Mounting, Screw Clamp Connection, Grey, 44.5 mm H x 32.5 mm W x 40.5 mm L Dimensions
1SNA115329R2400 Application
For Distribution1SNA115329R2400 Standards
EU RoHS Directive 2011/65/EU|EU ELV Directive 2000/53/EC|China RoHS 2 Directive MIIT Order No 32, 2016|EU REACH Regulation (EC) No. 1907/2006SKU #2418907Part Number #1SNA115329R2400UNSPSC39121410UPC00066201995669
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

