Part Number # 9007B8
SKU # 2379736
9007B8
Telemecanique 9007B8 Lever Arm
Part Number # 9007B8
SKU # 2379736
$68.49 / Each
Telemecanique 9007B8 Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | 9007B8 |
| SKU #: | 2379736 |
| Arm Length: | 2-1/2 in |
| Roller Diameter: | 1 in |
| Roller Material: | Steel |
| Roller Width: | 1/4 in |
| Series: | 9007T/FT |
| Type: | Severe Duty |
| UNSPSC: | 39122213 |
| UPC: | 00785901759829 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$68.49 / Each
Quantity:
- Square D Lever Arm, Severe Duty, Series: 9007T/FT, 2-1/2 in Arm Length, 1 in Roller Diameter, 1/4 in Roller Width, Outside Roller Position, Steel Roller, Cast Zinc Arm
9007B8 Item Features
- For use with OsiSense class 9007 type T and FT limit switch
9007B8 Standards
ECCN EAR99|RoHS Compliant REACH Compliant|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Diisononyl phthalate (DINP) , which is known to the State of California to cause cancer and Di-isodecyl phthalate (DIDP), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.govSKU #2379736Part Number #9007B8UNSPSC39122213UPC00785901759829
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

