Part Number # 9007BA1S
SKU # 2259201
9007BA1S
Telemecanique 9007BA1S Osisense Limit Switch Lever Arm
Part Number # 9007BA1S
SKU # 2259201
$35.76 / Each
Telemecanique 9007BA1S Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | 9007BA1S |
| SKU #: | 2259201 |
| Arm Length: | 1.38 in |
| Roller Diameter: | 0.63 in |
| Roller Material: | Steel |
| Roller Width: | 1/4 in |
| Series: | 9007C |
| UNSPSC: | 39122213 |
| UPC: | 00785901794523 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$35.76 / Each
Quantity:
- Square D OsiSense Limit Switch Lever Arm, Rotary, Series: 9007C, 1.38 in Arm Length, 0.63 in Roller Diameter, 1/4 in Roller Width, Outside Roller Position, Steel Roller, Flat Steel Arm
9007BA1S Application
For 9007AW and 9007C series heavy duty limit switch9007BA1S Item Features
- One steel outside roller
9007BA1S Standards
ECCN EAR99|REACH Compliant|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Diisononyl phthalate (DINP) which is known to the State of California to cause cancer and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.govSKU #2259201Part Number #9007BA1SUNSPSC39122213UPC00785901794523
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

