Part Number # 9007DA17
SKU # 2254930
9007DA17
Telemecanique 9007DA17 Osisense Lever Arm
Part Number # 9007DA17
SKU # 2254930
$89.06 / Each
Telemecanique 9007DA17 Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | 9007DA17 |
| SKU #: | 2254930 |
| Arm Length: | 2-1/2 in |
| Roller Diameter: | 0.63 in |
| Roller Material: | Nylon |
| Roller Width: | 0.63 in |
| Series: | 9007 |
| UNSPSC: | 39122213 |
| UPC: | 00785901783626 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$89.06 / Each
Quantity:
- Square D Osisense Lever Arm, Heavy Duty, Series: 9007, 2-1/2 in Arm Length, 0.63 in Roller Dia, 0.63 in Roller Width, Outside Roller Position, Nylon Roller, Cast Zinc Arm
9007DA17 Item Features
- For use with Osisense class 9007 type AW and C limit switch
9007DA17 Standards
ECCN EAR99|REACH Compliant|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Diisononyl phthalate (DINP), which is known to the State of California to cause cancer and Di-isodecyl phthalate (DIDP), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.govSKU #2254930Part Number #9007DA17UNSPSC39122213UPC00785901783626
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

