Part Number # XUK9APANL2
SKU # 2212194
XUK9APANL2
Telemecanique XUK9APANL2 Osisense Xu Simply Easy Photoelectric Sensor
Part Number # XUK9APANL2
SKU # 2212194
$107.07 / Each
Telemecanique XUK9APANL2 Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | XUK9APANL2 |
| SKU #: | 2212194 |
| Environmental Conditions: | -40 to 70 deg F Storage Temperature, 30 gn Shock Resistance |
| Frequency Rating: | 250 Hz |
| Response Time: | 2 ms |
| Sensing Beam: | Infrared |
| Sensing Method: | Polarized Reflex |
| Sensing Range: | 8 m |
| Size: | 50 mm H x 18 mm W x 50 mm D |
| Type: | 3-Wire Compact Corrosion-Resistant Dusttight/Oiltight/Watertight |
| Vibration: | 7 gn |
| Output type: | PNP 1NO |
| UNSPSC: | 39121528 |
| UPC: | 00785901683964 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$107.07 / Each
Quantity:
- Telemecanique OsiSense XU Simply easy Square D Photoelectric Sensor, 3-Wire Compact Corrosion-Resistant Dusttight/Oiltight/Watertight, Rectangle Shape, Polarized Reflex Sensing Method, 8 m Sensing, Infrared Sensing Beam, 2 ms Response, 10 Output, 12 to 24 V DC, 100 mA, 250 Hz Frequency, Cable Connection, LED Light Source, 7 gn Vibration, 50 mm H x 18 mm W x 50 mm D Size, IP65 Enclosure, -25 to 55 deg C Operating, Environmental Conditions: -40 to 70 deg F Storage Temperature, 30 gn Shock Resistance
XUK9APANL2 Application
For general purpose single mode, industrial and tertiary general purpose use for small and medium machines, access control, dedicated offer for packaging, handling, assembly, conveying, food and beverage, mark readers, luminescence sensors, transparency detection, color sensors, aqueous liquid detection, label detection and laser sensorsXUK9APANL2 Item Features
- Photoelectric sensors detects an object without contact in applications such as packaging, conveying and assembling
XUK9APANL2 Standards
RoHS Compliant|UL Listed|CSA Certified|CE Certified|IEC 60529|ECCN: EAR99|PROP65: Cancer and Reproductive Harm - www.p65warnings.ca.govSKU #2212194Part Number #XUK9APANL2UNSPSC39121528UPC00785901683964
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

