Part Number # 750-450
SKU # 2315600
750-450
WAGO 750-450 4-channel analog input
Part Number # 750-450
SKU # 2315600
$613.73 / Each
Wago 750-450 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 750-450 |
| SKU #: | 2315600 |
| Dimensions: | 3.93 in H x 0.47 in W x 2.71 in D |
| Function: | Input |
| Input Rating: | 24 V DC |
| Input Type: | Analog |
| Series: | 750 |
| Temperature Rating (Degrees F): | 0 to 55 deg C |
| Type: | 4-Channel |
| Country of origin: | DE |
| Material: | Polycarbonate/Polyamide 6.6 |
| Mounting type: | 35 mm DIN Rail |
| UNSPSC: | 32151702 |
| UPC: | 04017332448635 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$613.73 / Each
Quantity:
- WAGO, 750-450, Analog Input, 4-Channel, Series: 750, Function: Input, Analog Input, 24 V DC Input, 0 to 55 deg C, 35 mm DIN Rail Mounting, Polycarbonate/Polyamide 6.6, 3.93 in H x 0.47 in W x 2.71 in D Dimensions
750-450 Standards
RoHS CompliantSKU #2315600Part Number #750-450UNSPSC32151702UPC04017332448635
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

