Part Number # 750-671
SKU # 2152405
Wago 750-671 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 750-671 |
| SKU #: | 2152405 |
| Dimensions: | 3.937 in H x 0.472 in W x 2.669 in D |
| Electrical Connections: | Push-In |
| Input Rating: | 24 V DC |
| Output Rate: | 1.5 A |
| Series: | 750 |
| Temperature Rating (Degrees F): | 0 to 55 deg C |
| Country of origin: | DE |
| Material: | Polycarbonate/Polyamide 6.6 |
| UNSPSC: | 32151702 |
| UPC: | 04045454853310 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$519.10 / Each
Quantity:
- WAGO, 750-671, Stepper Controller, Series: 750, 24 V DC Input, 1.5 A Output, Push-In Electrical Connections, IP20 Enclosure, 0 to 55 deg C, DIN Rail Mounting, Polycarbonate/Polyamide 6.6, Light Gray, 3.937 in H x 0.472 in W x 2.669 in D Dimensions
750-671 Standards
RoHS CompliantSKU #2152405Part Number #750-671UNSPSC32151702UPC04045454853310
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

