Part Number # 787-1022
SKU # 2239157
787-1022
WAGO 787-1022 EPSITRON COMPACT power supply
Part Number # 787-1022
SKU # 2239157
$191.48 / Each
Wago 787-1022 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-1022 |
| SKU #: | 2239157 |
| Frequency Rating: | 44 to 66 Hz |
| Input Voltage: | 300 V |
| Depth: | 2.323 in |
| Height: | 3.504 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04050821297581 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$191.48 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-1022, 1-Phase, 300 V Input, 24 V DC Output, 44 to 66 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 3.54 in Width, 2.323 in Depth, 3.504 in Height
787-1022 Application
Ideal for distribution boards/boxes , Suitable for both parallel and series operation787-1022 Item Features
- Switched-mode power supply
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Overhead mounting is possible with derating
787-1022 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|UL 60950-1|UL 508|DNV|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2239157Part Number #787-1022UNSPSC43232306UPC04050821297581
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

