Part Number # 787-1634
SKU # 2304811
787-1634
WAGO 787-1634 EPSITRON CLASSIC power supply
Part Number # 787-1634
SKU # 2304811
$514.55 / Each
Wago 787-1634 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-1634 |
| SKU #: | 2304811 |
| Frequency Rating: | 44 to 66 Hz |
| Input Voltage: | 300 V |
| Depth: | 6.693 in |
| Height: | 5 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 3.74 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143060530 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$514.55 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-1634, 1-Phase, 300 V Input, 24 V DC Output, 44 to 66 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 3.74 in Width, 6.693 in Depth, 5 in Height
787-1634 Application
Suitable for both parallel and series operation787-1634 Item Features
- Switched-mode power supply
- Natural convection cooling when horizontally mounted
787-1634 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|UL 60950-1|UL 508|DNV|SEMI F47|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2304811Part Number #787-1634UNSPSC43232306UPC04055143060530
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

