Part Number # 787-1702
SKU # 2316062
787-1702
WAGO 787-1702 EPSITRON ECO power supply
Part Number # 787-1702
SKU # 2316062
$51.96 / Each
Wago 787-1702 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-1702 |
| SKU #: | 2316062 |
| Frequency Rating: | 47 to 63 Hz |
| Input Voltage: | 375 V |
| Depth: | 3.898 in |
| Height: | 3.543 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 1.18 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143372459 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$51.96 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-1702, 1-Phase, 375 V Input, 24 V DC Output, 47 to 63 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 1.18 in Width, 3.898 in Depth, 3.543 in Height
787-1702 Application
Suitable for both parallel and series operation787-1702 Item Features
- Switched-mode power supply
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Electrically isolated output voltage (SELV)
- Direct installation on mounting plate via cable grip
787-1702 Standards
EN 61204-3|EN 60335-1|EN 62368-1|UL 60950-1|UL 508|SEMI F47|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2316062Part Number #787-1702UNSPSC43232306UPC04055143372459
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

