Part Number # 787-2744
SKU # 2374730
787-2744
WAGO 787-2744 Switched-mode power supply
Part Number # 787-2744
SKU # 2374730
$591.77 / Each
Wago 787-2744 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-2744 |
| SKU #: | 2374730 |
| Amperage Rating: | 2.5 A |
| Input Voltage: | 400 to 480 V |
| Type: | Switched-mode |
| Depth: | 6.693 in |
| Height: | 5.118 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 5.512 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143588980 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$591.77 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-2744, Power Supply, Switched-mode, 400 to 480 V Input, 24 V DC Output, 960 W Power, 2.5 A, DIN Rail Mounting, 5.512 in Width, 6.693 in Depth, 5.118 in Height
787-2744 Standards
RoHS Compliant|IEC 61709|IP20|EN 60529|EN 61204-3|EN 62368-1|cURus 60950-1|cURus 62368-1|cULus 508|CSA C22.2|SEMI F47|CE|EACSKU #2374730Part Number #787-2744UNSPSC43232306UPC04055143588980
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

