Part Number # 787-2805
SKU # 2359260
Brand: Wago
787-2805
WAGO 787-2805 DC/DC converter
Part Number # 787-2805
SKU # 2359260
$98.14 / Each
Wago 787-2805 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-2805 |
| SKU #: | 2359260 |
| Input Voltage: | 24 V DC |
| Mounting type: | 35 mm DIN Rail |
| Output voltage: | 12 V DC |
| UNSPSC: | 39121004 |
| UPC: | 04055143407045 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$98.14 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-2805, DC To DC Converter, 24 V DC Input, 12 VDC Output, 35 mm DIN Rail Mounting
787-2805 Item Features
- Output voltage monitoring via DC OK signal output
- Can be commoned with 857 and 2857 Series devices
787-2805 Standards
EN 61000-6-2|EN 61000-6-3|EN 60950-1|UL 61010-2-201|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2359260Part Number #787-2805UNSPSC39121004UPC04055143407045
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

