Part Number # 787-712
SKU # 2193849
787-712
WAGO 787-712 Data Base User Interface And Query Software
Part Number # 787-712
SKU # 2193849
$120.08 / Each
Wago 787-712 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-712 |
| SKU #: | 2193849 |
| Frequency Rating: | 47 to 63 Hz |
| Input Voltage: | 373 V |
| Depth: | 5.354 in |
| Height: | 3.622 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 1.96 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04045454908195 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$120.08 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-712, 1-Phase, 373 V Input, 24 V DC Output, 47 to 63 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 1.96 in Width, 5.354 in Depth, 3.622 in Height
787-712 Application
Suitable for both parallel and series operation787-712 Item Features
- Switched-mode power supply
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Electrically isolated output voltage (SELV)
787-712 Standards
IECEx|EN 62368-1|EN 61204-3|cURus 60950-1|cULus 508|ANSI/ISA 12.12.01 (Class I Div. 2)|ATEX|IEC Ex|SEMI F47|UL HazLoc|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2193849Part Number #787-712UNSPSC43232306UPC04045454908195
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

