Part Number # 787-738
SKU # 2288500
787-738
WAGO 787-738 EPSITRON ECO power supply
Part Number # 787-738
SKU # 2288500
$347.20 / Each
Wago 787-738 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-738 |
| SKU #: | 2288500 |
| Input Voltage: | 650 V |
| Depth: | 3.622 in |
| Height: | 5.118 in |
| Width: | 1.96 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04050821847861 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$347.20 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-738, 3-Phase, 650 V Input, 24 V DC Output, 47 to 63 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 1.96 in Width, 3.622 in Depth, 5.118 in Height
787-738 Application
For use in control cabinets787-738 Item Features
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Fast and tool-free termination via lever-actuated PCB terminal blocks
- Bounce-free switching signal (DC OK) via optocoupler
- Parallel operation
- Electrically isolated output voltage (SELV)
787-738 Standards
EN 62368-1|EN 61204-3 (Class A)|UL 60950-1|UL 508|SEMI F47|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2288500Part Number #787-738UNSPSC43232306UPC04050821847861
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

