Part Number # 787-783
SKU # 2350848
787-783
WAGO 787-783 Diode redundancy module
Part Number # 787-783
SKU # 2350848
$127.40 / Each
Wago 787-783 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-783 |
| SKU #: | 2350848 |
| Dimensions: | 5.118 in H x 1.969 in W x 3.662 in D |
| Input Voltage: | 54 V |
| Specifications: | -25 to 70 degree C Ambient Temperature |
| Output current: | 12.5 A |
| Output voltage: | 54 V DC |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143036290 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$127.40 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-783, Redundancy Module, 54 V Input, 54 V DC Output, 12.5 A Output Current, Specifications: -25 to 70 degree C Ambient Temperature, 5.118 in H x 1.969 in W x 3.662 in D Dimensions
787-783 Item Features
- Redundancy module with two inputs decouples two power supplies
- With LED for input voltage monitoring on site and remotely
787-783 Standards
UL 508|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2350848Part Number #787-783UNSPSC43232306UPC04055143036290
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

