Part Number # 787-785
SKU # 2351521
787-785
WAGO 787-785 Diode redundancy module
Part Number # 787-785
SKU # 2351521
$202.03 / Each
Wago 787-785 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-785 |
| SKU #: | 2351521 |
| Dimensions: | 5.11 in H x 3.26 in W x 6.02 in D |
| Input Voltage: | 24 V DC |
| Series: | 787 |
| Input current: | ??40 A |
| Output current: | 40 A |
| Output voltage: | 24 V DC |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143036306 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$202.03 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-785, Redundancy Module, Series: 787, 24 V DC Input, 24 V DC Output, ??40 A Input Current, 40 A Output Current, -25 to 70 deg C, 5.11 in H x 3.26 in W x 6.02 in D Dimensions
787-785 Item Features
- Redundancy module with two inputs decouples two power supplies
- For redundant and fail-safe power supply
- With LED for input voltage monitoring on site and remotely
787-785 Standards
RoHS Compliant|UL 508|UL 508SKU #2351521Part Number #787-785UNSPSC43232306UPC04055143036306
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

