Part Number # 787-818
SKU # 2313210
787-818
WAGO 787-818 EPSITRON PRO Power supply
Part Number # 787-818
SKU # 2313210
$351.62 / Each
Wago 787-818 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-818 |
| SKU #: | 2313210 |
| Input Voltage: | 300 V |
| Depth: | 6.417 in |
| Height: | 6.417 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04045454998097 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$351.62 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-818, 1-Phase, 300 V Input, 24 V DC Output, 50 to 60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 1.57 in Width, 6.417 in Depth, 6.417 in Height
787-818 Application
Suitable for both parallel and series operation787-818 Item Features
- Switched-mode power supply with PowerBoost and TopBoost
- Switch off the output and minimize power consumption via stand-by input
- Output monitoring via DC OK contact
- Natural convection cooling when horizontally mounted
787-818 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|EN 61558-2-16|UL 60950|UL 508|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2313210Part Number #787-818UNSPSC43232306UPC04045454998097
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

