Part Number # 787-822
SKU # 2240324
787-822
WAGO 787-822 EPSITRON PRO Power supply
Part Number # 787-822
SKU # 2240324
$471.80 / Each
Wago 787-822 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-822 |
| SKU #: | 2240324 |
| Input Voltage: | 300 V |
| Depth: | 6.417 in |
| Height: | 6.417 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04045454993924 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$471.80 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-822, 1-Phase, 300 V Input, 24 V DC Output, 50 to 60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 2.24 in Width, 6.417 in Depth, 6.417 in Height
787-822 Application
Suitable for both parallel and series operation787-822 Item Features
- Switched-mode power supply with PowerBoost and TopBoost
- Switch off the output and minimize power consumption via stand-by input
- Output monitoring via DC OK contact
- Natural convection cooling when horizontally mounted
787-822 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|EN 61558-2-16|UL 60950|UL 508|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2240324Part Number #787-822UNSPSC43232306UPC04045454993924
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

