Part Number # 787-852
SKU # 2228737
787-852
WAGO 787-852 EPSITRON PRO Power supply
Part Number # 787-852
SKU # 2228737
$887.28 / Each
Wago 787-852 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-852 |
| SKU #: | 2228737 |
| Frequency Rating: | 50 to 60 Hz |
| Input Voltage: | 780 V |
| Depth: | 7.047 in |
| Height: | 6.732 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 3.03 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04045454909901 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$887.28 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-852, 3-Phase, 780 V Input, 24 V DC Output, 50 to 60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 3.03 in Width, 7.047 in Depth, 6.732 in Height
787-852 Application
Suitable for both parallel and series operation787-852 Item Features
- Switched-mode power supply with PowerBoost and TopBoost
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Electrically isolated output voltage (SELV)
- LineMonitor for parameter setting and monitoring
- RS-232 serial interface
- Four signal outputs
787-852 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|EN 61558-2-16|UL 60950|UL 508|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2228737Part Number #787-852UNSPSC43232306UPC04045454909901
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

