Part Number # 788-312
SKU # 999687
788-312
WAGO 788-312 Relay module
Part Number # 788-312
SKU # 999687
$18.90 / Each
Typical price:$20.41 / Each
Wago 788-312 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 788-312 |
| SKU #: | 999687 |
| Coil Voltage: | 24 V DC |
| Contact Form: | 2 Form C DPDT |
| Contact Rating: | 8 A |
| Dimensions: | 86 mm H x 15 mm W x 54 mm D |
| Enclosure Type: | IP20 |
| Series: | 788 |
| Temperature Rating (Degrees F): | -40 to 70 deg C |
| Terminal Type: | Spring |
| Type: | General Purpose |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143184137 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$18.90 / Each
Typical price:$20.41 / Each
Quantity:
- WAGO, 788-312, Relay Module, General Purpose, Series: 788, 24 V DC Coil, 2 Form C DPDT Contact Form, 8 A Contact, DIN Rail Mounting, Spring Terminal, IP20 Enclosure, -40 to 70 deg C, 86 mm H x 15 mm W x 54 mm D DimensionsSKU #999687Part Number #788-312UNSPSC43232306UPC04055143184137
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

