Part Number # ST202M-K60
SKU # 2368941
ST202M-K60
ABB ST202M-K60 Circuit Breaker
Part Number # ST202M-K60
SKU # 2368941
ABB ST202M-K60 Key Features
| Brand: | ABB |
|---|---|
Quantity:
- ABB, ST202M-K60, Circuit Breaker, Low Voltage, Series: ST200M, 400 V, 60 A, 50 to 60 Hz Frequency, 7.5 kA at 230 VAC Interrupt, Thermal Magnetic Trip, 2 Pole, Double Clamped Connection, 25 Flexible/35 Rigid sq-mm Wire, IP20 Enclosure, DIN Rail Mounting, -25 to 55 deg C, 88 mm H x 35 mm W x 69 mm D Dimensions