Part Number # IOP3P32N35I
SKU # 2261057
IOP3P32N35I
Advance Lighting IOP3P32N35I OPTANIUM Electronic Fluorescent Ballast
Part Number # IOP3P32N35I
SKU # 2261057
$298.90 / 10Each
Typical price:$418.40 / Each
Advance Lighting IOP3P32N35I Key Features
| Brand: | Advance Lighting |
|---|---|
| Part Number # : | IOP3P32N35I |
| SKU #: | 2261057 |
| Amperage Rating: | 0.29 to 0.7 A |
| Dimensions: | 9.5 in L x 1.3 in W x 1 in H |
| Enclosure Type: | NEMA 22 |
| Total Harmonic Distortion: | 10% |
| Wattage: | 82/80 W |
| UNSPSC: | 39101901 |
| UPC: | 00781087125090 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$298.90 / 10Each
Typical price:$418.40 / Each
Quantity:
- Advance OPTANIUM Electronic Fluorescent Ballast, 32 W Lamp, 82/80 W Wattage, 120 to 277 V AC, 0.29 to 0.7 A, 50/60 Hz Frequency, Instant/Rapid Start, -20 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: 10 %, Power Factor: 0.98, No Dimmable, 3 Lamps, Thermal Protection: Class P, Ballast Factor: 0.83, NEMA 22 Enclosure, 70 deg C, Metal, 9.5 in L x 1.3 in W x 1 in H Dimensions
IOP3P32N35I Application
Outdoor ApplicationsIOP3P32N35I Item Features
- Reliable and energy efficient Philips Advance Centium commercial grade specifications, plus added benefits of lamp striation reduction technology
- High power factor
IOP3P32N35I Standards
UL Listed|CSA CertifiedSKU #2261057Part Number #IOP3P32N35IUNSPSC39101901UPC00781087125090
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

