Part Number # HC3273B
SKU # 2208320
HC3273B
Square D HC3273B I-Line Panelboard Enclosure Box
Part Number # HC3273B
SKU # 2208320
$1469.24 / Each
Square D HC3273B Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Part Number # : | HC3273B |
| SKU #: | 2208320 |
| Finish: | Hot Dipped Galvanized |
| Country of origin: | US |
| Depth: | 8-1/4 in |
| Length: | 73 in |
| Material: | Steel |
| Mounting type: | Wall |
| Width: | 32 in |
| UNSPSC: | 39121112 |
| UPC: | 00785901790389 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$1469.24 / Each
Quantity:
- Square D I-Line Panelboard Enclosure Box, 73 in Length, 32 in Width, 8-1/4 in Depth, Wall Mounting, Steel, Hot Dipped Galvanized, NEMA 1 Rating
HC3273B Application
For I-Line circuit breaker panelboardHC3273B Item Features
- I-Line panelboards provide flexibility and versatility for feeding lighting and appliance panelboards
- Protects the electrical wires feeding power from the power grid to your residential or commercial building
- 600VAC, 250VDC maximum
- Fully rated and series rated system available
HC3273B Standards
Buy American Act Compliant|CSA Certified|RoHS Compliant|UL Listed|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Diisononyl phthalate (DINP), which is known to the State of California to cause cancer and Di-isodecyl phthalate (DIDP), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65warnings.ca.govSKU #2208320Part Number #HC3273BUNSPSC39121112UPC00785901790389
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

