Part Number # QO330L200G
SKU # 2214459
QO330L200G
Square D QO330L200G Qo Main Lug Load Center
Part Number # QO330L200G
SKU # 2214459
Square D QO330L200G Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Breaker Mounting: | Panel |
| Breaker Type: | QO |
| Dimensions: | 29.86 in H x 14.25 in W x 3.75 in D |
| Number of Circuits: | 30 |
| Number of Spaces: | 30 |
| Type: | 3-ph Fixed |
| Wiring Configuration: | 3/4-Wire Delta |
| Housing material: | Welded Sheet Steel |
Quantity:
- Square D, QO330L200G, Three Main Lug Load Center, 3-ph Fixed, 208Y/120/240 V AC, 200 A, 1 Pole, 50/60 Hz Frequency, 65 kA Interrupt, 30 Circuits, QO Breaker, Panel Breaker Mounting, 3/4-Wire Delta Wiring Configuration, 30 Spaces, 6 AWG to 250 kcmil Wire, Bolted-On Mounting, NEMA 1 Enclosure, Welded Sheet Steel Housing Material, 29.86 in H x 14.25 in W x 3.75 in D Dimensions
QO330L200G Application
Residential, Commercial and Industrial ApplicationQO330L200G Includes
Field Installed Grounding BarQO330L200G Item Features
- Provides superior performance and durability
- Straight in wiring saves wire, labor, and time
- Faster installation using PoN breakers that connect directly
- 50% more terminations for clutter-free wiring